Naponta szenteljünk időt és figyelmet magunkra. Legyen ez természetes, mint a fogmosás. Támogassuk a gyomrunkat egy hónapon keresztül minden nap. A gyomorban kezdődik a táplálékok feldolgozása. Ha a gyomrunk jól érzi magát, a feladatát is könnyebben végzi. Érezni fogjuk ennek a hatását: a gyomorfájásunk megszűnik, nem leszünk levertek étkezés után, az általános fáradékonyságunk csökken. A gyomor nyugalmának megteremtésével lelkiekben az aggodalom, szorongás csökkenését érjük el, a stabilitásunk és önbizalmunk visszatér.
HOL IS A GYOMROM?
Teremtsünk kapcsolatot a gyomrunkkal. Érintsük meg, és figyeljük az érintés hatását.
Lassú, nyugodt mozdulatokkal, jólesően masszírozzuk meg. A kilégzés alatt képzeljük el, hogy a gyomrunk ellazul, megnyugszik. Örüljünk, ha korogni, morogni kezd, az a stressz-mentes állapot jele.
TÁMOGATÓ PONT
A szegycsont és a köldök közötti távolság felénél, a középvonalon lévő pont nyomásával támogatjuk a gyomor jó közérzetét. Tegyük rá kényelmesen az ujjainkat, és kilégzéskor lassan, finoman nyomjuk meg.
Csak akkor mélyítsük a nyomást, ha érezzük, hogy ellazul a kezünk alatt. Tartsuk ki több lélegzetvételnyi ideig.
SAROKÜLÉS
Ha csak egyszerűen ráülünk a sarkunkra, aktivizáljuk a gyomor meridián lefutását.
A combon, a lábszáron és a lábfejen lazítsuk el az izmainkat, élvezzük a nyújtózást. Ne legyen a lábunkban tartás, engedjük rá a súlyunkat. Ha nehezen megy, támasszuk meg párnával. Maradjunk így néhány percig.
A GYOMOR MERIDIÁN
A gyomor meridián a láb elülső és oldalsó része határán található. Lazán összezárt ujjakkal ütögessük végig a combon ezt a vonalat, föntről lefelé.
Lendületes csuklómozgással, lassan haladjunk a térd felé, egy-egy területen több impulzust is adjunk. Az izmokban lévő mikro-feszültségek oldódása miatt az energiaáramlás szabadabbá válik, a gyomor "fellélegzik".
A SÍPIZOM
Folytassuk az ütögetést ugyanígy a lábszáron. A sípcsont külső oldalán, a sípizmon haladjunk a térdtől a lábfej felé.
Legalább egy percet töltsünk el ezen a területen is, akár kétszer-háromszor ismételve a meridián kezelését.
FÁJDALOMCSILLAPÍTÁS
A képen látható helyen, a térd fölött három ujjnyival lévő pont a gyomor aktuális fájdalmát csillapítja, de megelőzésképpen érdemes minden nap kezelni.
Hosszan, mélyen nyomjuk a pontot, közben lazítsuk el a vállunkat, és lélegezzünk nyugodtan. Képzeljük el, hogy az ujjunk alatt minden kilégzésre egy kicsit jobban ellazul ez a hely.
A MÁSODIK LÁBUJJ
A meridián végpontja a második ujjon érinthető.
Vegyük a kezünkbe, dörzsölgessük hosszan, szeretettel. A gyomor megkönnyebbül, mi magunk is felszabadultabbnak fogjuk érezni magunkat.
A másik lábon is végezzük el a kezelést.
A GYOMOR GYAKORLATA
A gyomor meridián harmonizálására ismét üljünk a sarkunkra. Figyeljük meg, hogy a láb ütögetése után mennyiben lett más ez a nyújtás. Ha kitartóan ismételjük, minden nap egyre könnyedébben fog menni. Most támaszkodjunk meg hátul, és toljuk előre-föl a medencét. Nyújtózzon meg a hasunk is.
Figyeljünk a légzésünkre: a hasunk emelkedik belégzéskor, és süllyed kilégzéskor. Tartsuk ki ezt a mozdulatot egy percig, majd kis pihenés után ismételjük még egyszer. A gyomorhoz tartozó minden testi és lelki funkció aktivizálódik, és segítjük ezek harmonikus működését.
|